Hoppa till innehållet

Vi arbetar med samtliga led i byggprocessen från tidiga programutredningar och arkitektskisser till inredning och slutbesiktning. Tonvikten ligger på arkitektur och detaljprojektering, därav namnet a och d.

mer om oss

Tävlingsvinst för a och d arkitektkontor

Tävlingsvinst för a och d arkitektkontor
Tävlingsvinsten för a och d arkitektkontor har nu vidareförädlats till nya omsorgsboendet... Luleås nya stadsdel Kronan växer och under maj 2018 sker byggstarten för vård-och omsorgsboendet...

a och d arkitektkontor en del av Årets Bygge 2018

a och d arkitektkontor en del av Årets Bygge 2018
Prisvinnare av Årets Bygge 2018 är Luleå Kommuns projekt Östra Länken Projektet Östra Länken syftar till att skapa förutsättningar för en ökad befolkning på 10 000...

Vi söker tre projektörer

Vi söker tre projektörer
Våra kunders ökade efterfrågan gör att vi behöver förstärka laget med tre nya projektörer. Du får mer än gärna ha några års erfarenhet av utredningar, framtagande av ritningar eller...
Fler nyheter

a och d är ett arkitektkontor som utmärker sig genom kreativ arkitektur som fungerar – såväl i byggprocessen som i dess färdiga form och bruk.

mer om vår vision

Alice Berglund
Arkitektkandidat
073-82 44 028
alice.berglund@aochd.se
Anders Burman
Projekteringsledare
070-568 64 54
anders.burman@aochd.se
Anders Grenholm
Handl. A-projektör
070-384 00 64
anders.grenholm@aochd.se
Eva Björnfot
Handl. A-projektör
070-230 55 14
eva.bjornfot@aochd.se
Joakim Persson
Projekteringsledare/VD
070-375 01 42
joakim.persson@aochd.se
Martin Häller
Arkitekt SAR/MSA
070-622 31 69
martin.haller@aochd.se
Niklas Granljung
Arkitekt SAR/MSA
070-255 96 82
niklas.granljung@aochd.se
Robert Fredriksson
Bygg- och projektledare
070-529 39 60
robert.fredriksson@aochd.se
Åsa Martinsson
Arkitektkandidat
070-292 20 34
asa.martinsson@aochd.se
Powered by Yago