Hoppa till innehållet

Vi arbetar med samtliga led i byggprocessen från tidiga programutredningar och arkitektskisser till inredning och slutbesiktning. Tonvikten ligger på arkitektur och detaljprojektering, därav namnet a och d.

mer om oss

Aktiv Skola fick vår julklapp i år

Aktiv Skola fick vår julklapp i år
Årets julgåva från oss gick till Stiftelsen Aktiv Skola. Istället för julklappar till kunder och medarbetare valde vi 2019 att skänka ekonomiskt stöd till...

Nya kontoret i Boden invigt

Nya kontoret i Boden invigt
Vi firade med en invigningskväll. Under torsdagen var det invigning på Drottninggatan 23 för vårt Bodenkontors nya lokaler. Ett...

a och d arkitektkontor står bakom nya pumpstationen i Luleå

a och d arkitektkontor står bakom nya pumpstationen i Luleå
Vinnare i tävlingen om pumpstationen på Tuna strand. Tävlingen om vem som ska ta fram den nya pumpstationen som byggs på Tuna strand är avslutad –...
Fler nyheter

a och d är ett arkitektkontor som utmärker sig genom kreativ arkitektur som fungerar – såväl i byggprocessen som i dess färdiga form och bruk.

mer om vår vision

Anders Burman
Projekteringsledare
070-568 64 54
anders.burman@aochd.se
Anders Grenholm
Handl. A-projektör
070-384 00 64
anders.grenholm@aochd.se
Emelie Flodman
Byggnadsingenjör
073-076 51 74
emelie.flodman@aochd.se
Joakim Persson
Projekteringsledare/VD
070-375 01 42
joakim.persson@aochd.se
Niklas Granljung
Arkitekt SAR/MSA
070-255 96 82
niklas.granljung@aochd.se
Robert Fredriksson
Bygg- och projektledare
070-529 39 60
robert.fredriksson@aochd.se
Powered by Yago
By Formsmedjan. Powered by Yago