Hoppa till innehållet

Vi arbetar med samtliga led i byggprocessen från tidiga programutredningar och arkitektskisser till inredning och slutbesiktning. Tonvikten ligger på arkitektur och detaljprojektering, därav namnet a och d.

mer om oss

Luleå brandstation får nytt liv

Luleå brandstation får nytt liv
a och d arkitektkontor har ritat Luleås nya brandstation vars bygglovsansökan nu har godkänts Den nya brandstationen kommer att inrymma lokaler för räddningstjänst, ambulans och SOS Alarm....

Första spadtaget för Kronandalens Vård och omsorgsboende

Första spadtaget för Kronandalens Vård och omsorgsboende
Nu tas första spadtaget för Kronandalens Vård-och omsorgsboende. a och d arkitektkontor var såklart på plats under ceremonin och medverkade med de arkitekter som...

a och d växer med nya anställda

a och d växer med nya anställda
Välkommen till oss Sofia Musatti , Victoria Groth och Anna Westling. Joakim Persson VD på a och d arkitektkontor är väldigt nöjd över bolagets utveckling och de...
Fler nyheter

a och d är ett arkitektkontor som utmärker sig genom kreativ arkitektur som fungerar – såväl i byggprocessen som i dess färdiga form och bruk.

mer om vår vision

Anna Westling
Byggnadsingenjör
073-841 97 72
anna.westling@aochd.se
Emelie Flodman
Byggnadsingenjör
073-076 51 74
emelie.flodman@aochd.se
Alice Berglund
Arkitektkandidat
073-82 44 028
alice.berglund@aochd.se
Anders Burman
Projekteringsledare
070-568 64 54
anders.burman@aochd.se
Anders Grenholm
Handl. A-projektör
070-384 00 64
anders.grenholm@aochd.se
Eva Björnfot
Handl. A-projektör
070-230 55 14
eva.bjornfot@aochd.se
Joakim Persson
Projekteringsledare/VD
070-375 01 42
joakim.persson@aochd.se
Martin Häller
Arkitekt SAR/MSA
070-622 31 69
martin.haller@aochd.se
Niklas Granljung
Arkitekt SAR/MSA
070-255 96 82
niklas.granljung@aochd.se
Robert Fredriksson
Bygg- och projektledare
070-529 39 60
robert.fredriksson@aochd.se
Åsa Martinsson
Arkitektkandidat
070-292 20 34
asa.martinsson@aochd.se
Axwell Ahlmark
Byggnadsprojektör
axwell.ahlmark@aochd.se
Powered by Yago